Новини

07.03.2019

Новий чіп розширює можливості відеоспостереження

Одним з найважливіших компонентів будь-якої цифрової камери охоронного відеоспостереження є спеціалізований мікропроцесор. Потужний і продуктивний чіп визначає багато властивостей всього пристрою. Останнім часом особливої ​​актуальності набули процесори, що використовують технології штучного інтелекту і машинного навчання. Саме таке рішення нещодавно вивела на ринок американська компанія Ambarella. Йдеться про чіп CV25, який використовує архітектуру CVflow і побудований за схемою System-on-Chip («система на кристалі»). В якості апаратної основи моделі був обраний 64-розрядний RISC-процесор ARM Cortex-A53, що містить чотири ядра і працює з тактовою частотою 1 ГГц. Ще одним елементом SoC є додатковий багатоканальний графічний чіп, здатний обробити до 480 Мп в секунду.

Настільки висока продуктивність дозволяє отримувати максимум інформації з будь-якого зображення, навіть в умовах мінімальної освітленості. Завдяки фірмовим технологіям, деталі яких тримаються в секреті, новий процесор, за даними виробника, здатний істотно підвищити ефективність компресії відеопотоку, що особливо актуально для камер високого дозволу. До того ж механізми машинного навчання, які використовують принцип «глибокої нейронної мережі» дозволяють реалізувати безліч «інтелектуальних» аналітичних функцій безпосередньо на камері. У числі таких - ідентифікація осіб, об'єктів, номерних знаків, поліпшена робота з динамічним діапазоном, розпізнавання різних сцен і т.д. Також наголошується, що CV25 виконаний по нормам техпроцесу 10 нанометрів, що дозволяє йому демонструвати високу енергоефективність. Якщо спиратися на дані виробника, то новий процесор повинен бути недорогим, оскільки орієнтований на дуже широкий діапазон пристроїв - від професійних камер до побутових систем відеоспостереження. Поява готових IP-камер на базі Ambarella CV25 очікується в самий найближчий час.

Нагадаємо, що компанія «Техногард» пропонує своїм замовникам системи охоронного відеоспостереження для об'єктів будь-якого масштабу, а також володіє двадцятирічним досвідом їх установки і обслуговування.