Новини

13.05.2019

Системи відеоспостереження бачать в тумані і захищають приватність

Відеоспостереження є сьогодні одним з основних елементів систем фізичного захисту. При цьому використання камер всередині і зовні приміщення має свої нюанси. Однією з досить складних проблем в даній сфері вважається забезпечення достатньої якості зображення зовнішніх СВН в умовах низької освітленості і особливо, туману. Вирішувати це завдання намагалися різними способами, але зовсім недавно британська компанія Spectral Edge запропонувала абсолютно нову технологію під назвою Spectral Edge RGB + IR Fusion, засновану на алгоритмі балансування видимого світла і випромінювання ІЧ-діапазону. Високі показники ефективності розробки забезпечують технології штучного інтелекту.

Суть технології в тому, що для передачі сигналу використовуються чотири канали, три з них - класичний RGB і ще один для інфрачервоного спектра. Потім, в ході обробки залишається тільки RGB, а ІК-канал зникає, при цьому червоний, зелений і синій канали коригується. Таким чином, за словами розробників, вдається досягти підвищення контрастності зображення, розширення динамічного діапазону і поліпшення співвідношення «сигнал / шум». Більш того, в такій камері не буде потрібно установка двох матриць - для видимого і інфрачервоного спектрів (як це відбувається зараз), не потрібними виявляються і фільтри для перемикання режимів «день / ніч». Матриця в камерах з технологією Spectral Edge RGB + IR Fusion спочатку містить ділянки для роботи з різними діапазонами - видимим і інфрачервоним. Як очікується, нові камери дозволять істотно підвищити ефективність роботи СВН, особливо в питаннях виявлення об'єктів, детекції руху перетину умовних ліній і т.д.

На даний момент технологія проходить останні випробування, паралельно розробники ведуть переговори з великими виробниками камер, з питання використання Spectral Edge RGB + IR Fusion в нових моделях пристроїв.

Ще одна цікава новина зі світу СВН пов'язана з технологією захисту приватності. У ряді країн є істотні обмеження, пов'язані зі зйомкою людей, навіть тих, які потрапили в кадр випадково і не були об'єктом спостереження. Тому компанія Pimloc запропонувала програмну систему SecureRedact, що використовує технології штучного інтелекту і машинного навчання для того, щоб виявляти обличчя людини і маскувати їх в режимі реального часу. При цьому, передбачається, що для конкретних осіб, які перебувають в базі даних (наприклад, розшукуваних порушників або співробітників, що мають доступ в певні приміщення) будуть зроблені винятки.

В результаті на записи залишаться тільки ті особи, які дійсно представляють інтерес - інші система безповоротно замаскує. Така ж можливість є і в відношенні автомобільних номерів. Як очікується, ця технологія буде не особливо затребувана на закритих об'єктах або в разі комерційних офісів, але зате знайде широке застосування в місцях масового скупчення людей. Особливо в країнах ЄС і США, де законодавство, що стосується захисту приватного життя вельми жорстке і певне.

У компанії Pimloc також відзначають, що їх систем може бути розгорнуто як локально, так і у вигляді хмарної платформи. Крім того, завдяки технологіям штучного інтелекту, SecureRedact може ефективно працювати навіть в умовах низької освітленості і погану видимість.

Нагадаємо, що компанія «Техногард» пропонує своїм замовникам системи охоронного відеоспостереження для об'єктів будь-якого масштабу, а також маэ двадцятирічний досвід їх установки і обслуговування.