Новини

05.08.2019

Світовий ринок роботів-охоронців перевищив $ 2 млрд

Роботи-охоронці — вже не фантастика, а цілком повсякденна реальність навколишнього світу. У всякому разі, це стосується економічно розвинених держав, таких як США, КНР і країни ЄС. За даними аналітичної компанії Mordor Intelligence, в 2018 році загальний обсяг продажів спеціалізованих роботів, для забезпечення фізичної безпеки різних об'єктів склав більше $ 2,1 млрд і, за прогнозами, ця цифра продовжить активно рости в найближчі роки. При цьому наголошується, що в багатьох випадках робот порається з завданнями охорони і патрулювання периметра навіть краще, ніж людина. Йдеться про тих ситуаціях, коли робота носить монотонний характер або ж вона пов'язана з підвищеною небезпекою для життя і здоров'я.

Сучасні роботи-охоронці оснащуються цілим комплектом чутливих приладів, в числі яких не тільки камери відеоспостереження (в т.ч. тепловізійні), але і різні давачі — звуку, руху, задимлення, температури і т.д. Такі мобільні охоронні комплекси, крім іншого, можуть стати також частиною системи протипожежної безпеки. На даний момент роботи особливо затребувані для захисту великих об'єктів з великою територією, де постійний персонал відсутній або його число зведено до мінімуму.

Як відзначають аналітики, найбільший обсяг продажів роботів-охоронців в 2018 році припадало на США, в той же час, найбільш динамічним ринком є Азія, головним чином — КНР, Південна Корея, Японія. До того ж сьогодні, поки що відсутні явні лідери сегменту серед компаній-виробників. Ринок дуже сегментований, оскільки ще проходить фазу становлення.