Новини

28.05.2015

Конференція Української Асоціації Рітейлерів з питань безпеки та IT

26 травня Українська Асоціація Рітейлерів за підтримки «MTI Системи Безпеки» провела фокус-групу «Технології на варті рітейлу або шляхи підвищення рентабельності бізнесу за допомогою IT».

Враховуючи складну економічну ситуацію на ринку роздрібної торгівлі в Україні, сьогодні в пріоритеті рітейлерів зниження витрат бізнесу і підвищення якості обслуговування клієнтів. У ході обговорення ці питання були ключовими для всіх учасників зустрічі.

У першій сесії заходу учасники фокус-групи поділилися своїм досвідом і думкою на тему IT в ритейлі: як впорядкувати корпоративні процеси за допомогою автоматизації бізнесу, знизити рівень витрат на IT-складову, де зберігати дані, ін. Обмінялися думками IT-директора Brocard, Zarina , Ельдорадо, Спортмастер, Verna.

Друга сесія заходу була присвячена системам безпеки, що застосовуються в ритейлі для зниження збитків пов'язаних з крадіжками та мінімізації ризиків. Модератором сесії виступив Роман Міщук, керівник департаменту продажів MTI Системи Безпеки, який озвучив дані по структурі злодійства в ритейлових компаніях у світі та Україні - у нас в країні превалюють крадіжки ззовні, а на західному ринку більше крадуть співробітники компанії. Отже, орієнтовні цифри по Україні: 41% - крадії, 15% - постачальники, 44% - співробітники. З Worldwide ситуація така: 37% - крадії, 11% - постачальники, 52% - співробітники компанії.

Роман Міщук також навів розрахунок збитків рітейлера при різних показниках крадіжок - від 1% до 5% від обороту компанії. Цифри говорять самі за себе – нейтралізація 1% крадіжок веде до зростання прибутку компанії на 20-40% залежно від рентабельності підприємства.

Сергій Нечипоренко (директор департаменту безпеки бізнесу і персоналу MTI), Валерій Сточнік (начальник служби безпеки Укрзолото), Валерій Потій (генеральний директор по тех. розвитку Венбест) поділилися своїм досвідом боротьби з крадіжками, і тим, які саме системи безпеки використовуються в роздрібних магазинах MTI (Інтертоп, Lenovo, Samsung) і Укрзолото, які технічні та психологічні методи спрацьовують для відлякування потенційних злочинців. Учасники сесії зійшлися на тому, що в нинішній нестабільній ситуації, необхідно використовувати як технічні засоби захисту (антикрадіжні системи, відеоспостереження, СКУД, охоронні системи ін.) так і фізичні (кваліфікований персонал охоронної компанії).

Інна Сотникова, директор ТРК "РАЙОN", ТРК "Проспект" (Arricano Real Estate) говорила про виникнення необхідності відеоспостереження та контролю за всією територією ТРК, про необхідність підвищення якості обслуговування охоронними підприємствами ТРЦ, щоб відвідувачі торгово-розважальних комплексів завжди відчували себе в безпеці.

Підводячи підсумки, учасники зустрічі домовилися підтримувати комунікації між собою, і надалі обмінюватися інформацією, яка може допомогти вчасно зреагувати на можливі загрози з боку злочинців.