Новини

03.04.2018

Під ковпаком у дрона?

Завдяки розвитку технологій і зусиллям китайських виробників, в світі стрімко зростає число радіокерованих дронів. У багатьох розвинених країнах вони вже стали звичним елементом міського ландшафту. Але, мініатюрні літаючі пристрої часто використовуються з метою негласного збору інформації. Цей метод почали брати на озброєння злочинці, які встановлюють спостереження за будинками і людьми для подальшого пограбування або викрадення. Тим більше, що безпілотник дозволяє шпигувати з такої відстані і в таких ракурсах, що об'єкт спостереження просто нічого не помітить. У цьому контексті особливого значення набуває виявлення самого факту прихованої стеження. Дослідники ізраїльського Університету ми. Бен-Гуріона в Негеві розробили систему, що дозволяє впорається з цим завданням.

Одним з елементів вирішення є мініатюрна параболічна антена, що підключається до ноутбука і дозволяє виявити факт передачі бездротового трафіку. Друга складова - це спеціальна світлодіодна смуга (встановлюється на вікно або одяг людини), яка мерехтить з встановленої частотою. Якщо ведеться спостереження, то це в свою чергу призводить до відчутних коливань яскравості світла, що надходить в об'єктив камери спостереження, що виражається у відповідних змінах бітрейта переданого радіосигналу. Далі спеціальне ПЗ дозволяє зіставити коливання інтенсивності трафіку, уловленого антеною з частотою спалахів світлодіодної стрічки. Якщо діаграми збігаються, то можна вважати, що факт стеження встановлений.

Рішення може працювати на будь-якому сучасному ноутбуці і не вимагає спеціальних знань для використання. Про пропозицію системи на ринку, поки нічого не відомо, однак, за деякими даними, продукт доступний для комерційного використання, по крайней мере на в Ізраїлі.