Ефективна протидія крадіжкам в АПК

Эффективное противодействие кражам в АПК

Крадіжки - суттєва проблема для підприємств агропромислового комплексу. Недобросовісні співробітники готові вкрасти буквально все: насіння, добрива, ЗЗР, паливо, пестициди. Причому масштаби крадіжок найчастіше бувають чималі - за різними даними, розкрадається 40% і більше матеріальних засобів. Крадіжки можуть відбуватися на будь-якому етапі: на складі, при транспортуванні, безпосередньо на полі. Боротися з розкраданнями вкрай складно. Повністю позбавитися від них ще нікому не вдавалося, але цілком можна радикально скоротити обсяги крадіжок - аж до 1%. У цьому допоможе технологія RFID і рішення, розроблені на її основі фахівцями компанії «Техногард».

Основний принцип, закладений в систему - гранично можлива мінімізація людського фактора і повна автоматизація процесу обліку та переміщення матеріальних кошти як в упаковці, так і насипом.

Компоненти рішення

  • Багаторазові RFID-мітки. При надходженні на центральний склад ними маркуються матеріальні засоби.
  • Одноразові RFID-мітки. Вшиваються в кожен мішок при розфасовці посівного матеріалу.
  • Стаціонарні RFID-портали. Ними оснащуються майданчики навантаження-розвантаження на всіх складах підприємства.
  • Ідентифікують RFID-карти. Видаються агрономам в полях, кожна карта є унікальним ідентифікатором для конкретного поля.
  • Мобільні RFID-зчитувачі. Видаються співробітникам контролю.

Принцип роботи

Сформований вантаж на центральному складі при навантаженні проходить через RFID-портал, де автоматично перевіряється правильність комплектації вантажу і фіксуються дані про кількість відвантажених матеріальних засобів.

При прийманні на регіональних складах, вантаж так само проходить через місцевий RFID-портал. На цьому етапі звіряється кількість відправлених позицій з числом фактично прибулих одиниць. Якщо все збігається, накладна закривається і вантаж враховується як надійшов на регіональний склад.

Далі при відправці матеріальних засобів в поля, вантаж знову проходить через RFID-портал, де перевіряється його відповідність накладної.

Співробітник контролю, забезпечений мобільним зчитувачем, по приїзду на поле зчитує карту-ідентифікатор у агронома, підтверджуючи тим самим, що вантаж прибув за місцем призначення. Потім сканується сам вантаж для перевірки відповідності кількості прибулих і відвантажених засобів.

Після того, як вантаж був використаний, тара відправляється на регіональний склад і там проходить через RFID-портал, завдяки чому проводиться звірка кількості відправленої і повернутої тари. Відзначимо, що завдяки тому, що кожна RFID-мітка є унікальною, крім підрахунку порожньої тари, відбувається її ідентифікація. Клієнт завжди впевнений, що прийшла саме та упаковка, яку він відправляв, і не відбулося жодної заміни. Далі за таким же принципом порожня тара йде на центральний склад, де відбувається її утилізація або ж повернення постачальнику.

Така система дозволяє власнику постійно контролювати рух матеріальних засобів на кожному етапі логістичного ланцюжка від центрального складу до поля, і назад. При цьому виключається людський фактор. Якщо раптом відбувається крадіжка хоча б однієї одиниці матеріальних засобів, то власник або відповідальний керівник не тільки оперативно дізнається про це, але і може швидко визначити - на якому конкретно етапі відбулося розкрадання.

Звичайно, єдиного рішення відповідного для будь-якої компанії не існує. У кожного замовника є свої унікальні бізнес-процеси, які визначають вимоги до системи. Але, гнучкість технології RFID, а також досвід компанії «Техногард» дозволяє розробити і впровадити систему протидії крадіжкам, що відповідає будь-яким розумним вимогам.

Эффективное противодействие кражам в АПК
Заказать презентацию